O bytovém domě

Společnost TOMA, a.s. oddělení developerství pro Vás zajistila výstavbu bytového domu POHODA v Hulíně. Projekt zahrnuje 39 bytů 1+kk, 2+kk a 3+kk a 1 nebytový prostor v moderním třípodlažním objektu na ulici Eduarda Světlíka nedaleko centra města v Hulíně. 

Lokalita

Bytový dům je situován v klidném prostředí nedaleko centra města a říčky Rusavy. Školka v přímém dosahu, škola, centrum, možnost nákupu a ostatní sociální služby do vzdálenosti 500 m.  (Mapa ››)

Kolaudace objektu proběhla dne  28. 5. 2010.

Konstrukce bytového domu

Jedná se o třípodlažní objekt navržený v tradiční technologii. Obvodové a příčkové zdivo je z tvárnic Ytong, střední nosné zdi z vápenopískových bloků Silka. Stropní konstrukce jsou navrženy železobetonové monolitické. Dům je založen na základových pasech podpíraných základovými pilotami.

Střecha je navržena plochá. Okna jsou plastová s izolačním dvojsklem. Dispoziční uspořádání domu vychází z jednoho centrálního vstupu do objektu a dvou vstupů do bytů v přízemí, centrální schodiště spojuje všechna tři podlaží a chodbový komunikační systém.

V jedné části v přízemí objektu se nachází jedna provozovna, která je vhodná pro kancelářské a obchodní prostory, ale i např. pro ordinaci lékaře, poskytování služeb apod. Tento prostor má samostatný vstup bez vlivu na provoz obytné části domu.

V domě se nachází 39 bytových jednotek, vesměs malometrážních (1 + KK), v několika případech jsou zde větší byty (2 + KK, 3 + KK). Všechny bytové jednotky jsou vybaveny venkovními terasami nebo balkony.

Vytápění objektu je zajištěno z dálkového rozvodu z centrálního zdroje. Dům je vybaven standardně rozvodem STA a domácím telefonem, dle zájmu je možnost napojení na datové služby komerčního poskytovatele. Každý byt má jako příslušenství vyčleněn sklepní prostor (komoru) mimo bytovou jednotku.